Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Ağız Diş Yara Bakım Ürünleri

Dil, diş etleri, yanak ve dudak gibi ağız içi bölgelerde oluşan, genellikle solgun beyaz, sarı ve gri renklerde olup çevresi yoğun kızarık yaralar aft olarak adlandırılır. Daha çok kadınları etkilediği bilinen, çocuk yaştan itibaren hemen hemen herkeste görülebilen aftlar çoğu zaman hayatınızı adeta bir kâbusa dönüştürebilir. Ağızda normalde de var olan bir mantar türünün bağışıklık sistemimiz tarafından yok edilememesiyle aft adı verilen ağız içi yaralar meydana gelir. Küçük görünüşünün tersine oldukça can yakıcı olan bu yaralar çoğu zaman 2-3 adet aynı anda görülebilir.

 

Ortodontik teller, protez dişler, yanlışlıkla yanağı ısırmak, tüketilen bazı yiyecekler, stres, kullanılan diş macunu, demir ve vitamin eksikliği ağız içindeki yaraların ortaya çıkmasına sebep olabilir.. Bulaşıcı olmadığı bilinen bu yaraların ağız içi hijyene önem verilmeyen dönemlerde oluşumu hızlanır ve sıklaşır. Yemek yerken, su içerken hatta konuşurken büyük acı veren, yaşam kalitesini düşüren bu ağız yaralarından nasıl kurtulabilirz?

 

Turuncuecza.com’ da yer alan ağız diş yara bakım ürünleri tahriş olan bölge üzerinde mekanik bir bariyer oluşturur. Bu bariyer yarayı kimyasal ve fiziksel tahrişlere karşı korur. Bu şekilde açığa çıkan sinir uçlarında oluşan ağrı ve acıyı gidererek iyileşme sürecini hızlandırır. Ağız içinde yaranız varken asitli ve baharatlı yiyecek ve içeceklerden kaçınmanız gerekir. Bu tür yiyecek ve içecekler yaralı bölgeyi tahriş eder ve iyileşme sürecini yavaşlatır.  


Ağız yara bakım ürünleri, yaranın sebep olduğu ağrıyı azaltır ve rahatlamanızı sağlar. İltihaplanmayı durdurucu etkiye sahiptirler ve iyileşme sürecini desteklerler. Düzenli kullanıldığında kısa sürede etkisini gösterir. Uygulamasının pratikliği ve sizi kısa sürede yeniden eski sağlığınıza kavuşturması açısından ağız yara bakım ürünleri herkesin ilk yardım çantasında olması gereken ürünlerdendir. Aynı anda birden fazla aft ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Aftlar genelde 5-10 gün arasında tamamen iyileşme gösterirler. İki haftadan uzun süren, 1 santimetreden daha büyük ağız içi yaralarında ve aftlara eklenen eklem ağrısı, ateş, ishal gibi durumlarda mutlaka doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın.


Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.