Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
1 2

Anne Hamile Vitamin Sağlık

Besin destek ve takviye gıdaları bir ilaç değildir. Bitkisel, hayvansal, doğal kaynaklı ve vitamin destekli formüller içermektedir. Annelik serüveni her ne kadar bebeğinizi kucağınıza almakla başlıyor gibi görünse de annelik bebeğiniz daha dünyaya gelmeden onu düşünme ile birlikte başlar. Hamilelik döneminde vücudunuz bazı besin öğelerine daha fazla ihtiyaç duyar. Düzenli olarak kullandığınız vitamin ve minerallerle sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Bu sürecin en başında anne adayları folik asit almaya başlarlar. Hekimler tarafından önerilen hamilelik planları yapan annelerin gebelikten üç ay önce başlayarak hamileliğin ilk üç ayı süresince folik asit kullanmaları gerektiğidir. Fetüsün sinir sisteminin optimal gelişimi için folik asit alınması önemlidir. Bebeklerin sağlıklı gelişimleri ve annelerin daha rahat gebelik geçirmeleri için aldıkları besin destek ürünleri bulunmaktadır. Sürecin ilerlemesi ile birlikte gebelik sürecinde anneler bebeklerinin gelişmesinde olumlu etkileri olacak birçok besin destek ürününe Turuncuecza farkıyla tek tıkla ulaşabilirler.

Hamilelik sürecinde alınabilecek besin destek ürünlerinden bir diğeri Omega 3`tür. Omega 3 alımı anne karnındaki bebeğin beyin gelişi ve fiziksel gelişimi üzerinde olumlu etkisi yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Ayrıca Omega 3 alımı prematüre riskini azaltıcı ve bebeğin doğum ağırlığını arttırıcı etkiye sahiptir.

Balık yağı içeriğinde Omega 3 yağ asidi bulunan bir üründür. Balık yağları tüketildiğinde içeriğindeki Omega 3 DHA ve EPA`ya ayrılır. DHA ve EPA vücutta fiziksel ve zihinsel alanda ihtiyaç duyulan asitlerdir. Balık yağlarının iştah açıcı ya da kilo yapıcı özelliği yoktur.

Hamilelikte ihtiyaç duyulan bir diğer mineral kalsiyumdur. Anne adayı hamilelik sürecinde yeterince kalsiyum alamadığında ileriki yaşlarda kemik erimesi sorunuyla karşı karşıya gelebilir. Kalsiyum eksikliği bebeğin de kemik ve diş gelişimini negatif yönde etkiler. Gebelik boyunca yeterli miktarda kalsiyum alımı, annenin kalsiyum depolarından olan dişlerin sağlığını koruyabilmek için de oldukça önemlidir.

Gebelik sonrası bebeğinizi kucağınıza almanızla birlikte besin destek ve takviye ürünlerine devam edebilirsiniz. Örneğin rezene çayı, bebeğin emerken gaz yapmaması annelerin sıklıkla tercih ettiği takviye gıdalar içindedir. Özellikle süt artırmaya yönelik takviye gıdalar pek çok annenin bebeği için düşündüğü en büyük takviye ürünleri arasındadır. 

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.