Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Atopik ve Alerjik Ciltler

Bebek cildi, yetişkinlerin cildine nazaran hassastır. Güneşten, soğuk havadan, rüzgârdan, kullanılan deterjan ve şampuandan, kremlerden, gıdalardan kolaylıkla etkilenebilir yapıdadır. Bebeklerde cildin en dışında koruyuculuğu sağlayan yağ ve salgı yeterince üretilememektedir. Bu yüzden bebeklerin hassas cildine uyumlu ürünler tercih etmek gerekir. Alerjik cilt yapısına sahip bebeklerin cildi kolayca kızararak ve gerilerek tepki verebilir.  Hassas cildinin zarar görmemesi için, bebeğinize kullanacağınız bebek ürün seçimlerini doğru yapmanız gerekmektedir. Bebeğinizin cildini zararlı kimyasallardan korumak, bakım ve temizliğinde kullanacağınız ürünlerin içeriklerini dikkatle araştırmaktan geçer.

Bazı bebeklerin ciltleri ise normalden daha da hassas olabilir. Diğer bebeklere oranla, etkenlere karşı daha hassas bir tepkime verir. Bebek cildinde kızarıklık, kuruluk, kaşıntı gibi genetik faktörlere bağlı olarak sorunlar meydana çıkmaya başlayabilir. Toz ve polene karşı aşırı hassasiyet görülebilir. Cildine temas eden krem, şampuan, deterjan gibi ürünlerde doğru seçimler yapılmazsa, hassas cildi direnç gösteremediğinden, kaşıntı ve huzursuzluk kendini belli etmeye başlar. Bu süreç yakından takip edilmezse, bebeğinizle birlikte sıkıntılı zamanlar geçirmenize sebep olabilir.

Atopik ve alerjik ciltler için özel olarak üretilen ürünler arasında krem formunda ya da köpük formunda şampuan, nemlendirici balsam, yumuşatıcı krem, pişik kremi ve nemlendirici vücut losyonunu bulabilirsiniz. Bazı şampuanların içeriğindeki ciltteki yağı çözücü etkiye sahip SLS ve SLES maddeleri cildi kurutabilir. Bu durum bebeklerde kızarıklık ve tahrişe sebep olabilir. Hassas cilde sahip bebeklerin saç ve vücut temizliğinde güvenle kullanabileceğiniz şampuan özellikle sudaki kireç nedeniyle hassaslaşan bebek cildindeki kızarıklığı azaltır ve rahatsızlık hissini gidermeye yardımcı olur. Göz yakmayan formüle sahiptir. Vücut nemlendiricileri ve yumuşatıcı kremler bebeğinizin cildini uzun süreli nemlendirir. Kızarık görünümü azaltarak bebeğinizin cildini rahatlatır ve yatıştırır. Parfüm ve paraben içermeyen bu ürünler özel bakım isteyen hassas ciltlerin nazik bakımı için uygundur.


Atopik ve alerjik ciltler için özel olarak üretilmiş ürünler, bebeğinizin cilt sorununun ilerlemesini önlemeye yardımcı olur. Bu ürünler bebeğinizin cildindeki reaksiyon belirtilerini azaltmaya yardım eder. Bebek cildine uygun formüle edilmiş, paraben, alkol içermeyen, dermatolojik olarak test edilmiş profesyonel bebek bakım ürünleriyle bebeğinizin hassas cilt bakımını yapabilirsiniz.

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.