Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Bebek Cilt Bakımı

Bebeğinizin cildi eşsiz bir yumuşaklık ve pürüzsüzlüğe sahip olsa da hassas bir yapıdadır. Özellikle doğumdan sonraki birkaç günde bebeğinizin el bilekleri, dizleri ve ayakları etrafında kızarıklık, deri döküntüsü ya da soyulma gibi cilt sorunları görülebilir. Bebeğinizin cildini sağlıklı tutabilmek için vücut losyonu, nemlendirici balsamlar ya da bebek yağı kullanabilirsiniz.

Banyo sonrası bebek bakımı için geliştirilmiş bebek yağı ürünleri, bebeğinizin cildinin nem dengesini korumaya yardımcı olmak için kullanılır. Bebek yağının nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız endişe etmeyin. Size önereceğimiz birkaç adımla bebeğinizin cildini nemli ve yumuşacık tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle avucunuza az miktarda bebek yağı alın ve ellerinizin içinde yaydıktan sonra bebeğinize dairesel hareketlerle hafif masajlar yapın. Banyo sonrası bebek yağı ile yapılan masajlar bebeğinizin rahatlamasına ve daha kolay uykuya dalmasına katkıda bulunur. Bebek yağını, pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olmaya yardımcı olması için hem bebeğinize hem de kendinize uygulayabilirsiniz.

Bebeğinizin hassas cildine özen göstererek vücudunu kurutmadan temizlemek için bebek şampuanına ihtiyacınız olacaktır. Yenidoğan bebeğinizin banyosu için sıradan şampuan yerine bebek cildine uyumlu PH değerine sahip bebek şampuanı kullanılması tavsiye edilir. Bebek şampuanları bebeklerin gözlerini yakmayacak formüllerle özel olarak üretilir. Parfüm, boya gibi katkı maddeleri kullanılmadan üretilen bebek şampuanı ile bebeğinizin banyosunu bir keyfe dönüştürebilir, ilk gülücüklerine şahit olabilirsiniz.

Pişik kremi ile bebeğinizin poposunun hijyen ve sağlığını korumaya yardımcı olabilirsiniz. Pişik, sürekli bez içerisinde nemli kalan bebeğinizin poposunda meydana gelen son derece huzursuz edici, kızarık ve gergin bir tabakadır. Tahriş olan bölgeyi tedavi için pişik kremi kullanmanız gerekecektir. Pişik oluşumunun engellenmesi için bebeğinizin bezini düzenli ve sık aralıklarla değiştirmeniz gerekir. Ayrıca her bez değişiminde pişik önleyici krem kullanmanız bebeğinizin cildinin sağlıklı bebeğinizin de huzurlu ve mutlu kalmasını sağlar. Bebeğinizin poposunun kuru kalması da pişiğin engellenmesine yardımcı olur.  


Nemlendirici krem ile bebeğinizin hassas cildinin nem dengesini korumasına katkıda bulunabilirsiniz. Su ve sabun gibi maddeler bebeğinizin cildinde kuruluğa sebep olabilir. Bu nedenle özellikle banyosundan sonra nemlendirici krem kullanarak bebeğinizin cildinin ilk günkü yumuşaklığını korumasına yardım edebilirsiniz.

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.