Toplam 36 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Bebek Mamaları

Anne sütü bebeğinizin doğumundan sonraki ilk altı ayı için en mükemmel gıdadır. Bazen anne sütünün yetersiz kaldığı durumlar ya da farklı etkenler sebebiyle bebekler için mama takviyesine ihtiyaç duyulabilir. Anne sütü almaya imkânı olmayan yeni doğan bebekler için bebek maması kullanılır. Bebek maması, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimine yardımcı olacak protein, vitamin ve mineraller içerir. Bebek maması bir takım işlemlerden geçirilerek anne sütüne benzetilmeye çalışılarak formüle edilmiştir. Bebek maması kullanım miktarı, bebeğinizin doktoru tarafından, bebeğinizin gelişimine göre tavsiye edilen ölçüde belirlenir.

İçeriğindeki bileşenlere göre kategorize ettiğimizde 3 tür bebek maması bulunmaktadır. İnek sütü bazlı mamalar, soya bazlı mamalar ve protein hidrolizatlı mamalar. Çoğu mamalar inek sütü bazlıdır. Anne sütüne en çok benzeyen bu mamalar, bebeğe ihtiyacı olan besin değerlerini doğru bir dengede bebeğe sunar. Bazı bebeklerde inek sütündeki proteinlere alerjik tepkiler görülebilir. Bu durumda diğer mamalar tercih edilmelidir. Hayvansal protein bazlı mama kullanmak istemeyenler ve inek sütü bazlı mamalara alerjik tepki veren bebekler için soya bazlı mamalar alternatif olarak değerlendirilebilir. İnek sütü ve soya sütünü tolere edemeyen bebekler için özel olarak formüle edilmiş protein hidrolizatlı mamalar uygun bir seçenektir.

Mama çeşitlerini toz, konsantre sıvı ya da kullanıma hazır formda bulabilirsiniz. Toz ve konsantre sıvı mamaları belirli oranlarda suyla karıştırarak bebeğinize hazırlayabilirsiniz. Kullanıma hazır mamalar ise herhangi bir ekleme yapmadan, dilediğiniz yerde bebeğinizi beslemede kullanabilirsiniz.

Bebek maması, bebeklerin aylarına göre sınıflandırılarak üretilmiştir. Yenidoğan bebekler ve altı aydan büyük bebekler için kullanılması gereken mamalar farklılık gösterir. Altı ayını tamamlayan bebekler, bebek maması ve devam sütünden destek alabilmektedirler. Besin değeri yüksek bebek bisküvilerinde bebeğinizin beslenmesine ek olarak kullanabilirsiniz. Bebek bisküvileri katı gıdalara geçiş döneminde bebeğinizin beslenmesine ekleyebileceğiniz bir üründür.

Besin değeri olarak anne sütüne en yakın olan keçi sütünden yapılmış bebek sütü, devam sütü ve organik bebek bisküvisine de Turuncuecza’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keçi sütü içerikli ürünler besin değeri yönünden avantajlıdır. Klinik açıdan değerlendirilmiş olan bu ürünleri güvenle bebeğinize sunabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.