Toplam 80 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Biberon-Emzik-Oyuncak

Bebekleriniz için hazırladığınız ihtiyaç listesinin başlarında biberon ve emzikler yer alır. Biberon, bebeğinizin bakımı için en önemli bebek bakım ürünlerinden biridir. Bebeğiniz için gerekli olan süt takviyesi ya da sıvı alımları için kullanılan, dudak yapısına uygun üretilen emzikli şişelere biberon denir. Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren süt ya da mama verirken güvenle kullanabileceğiniz mikro biberonların yanı sıra ilerleyen aylarda su, meyve suyu ya da farklı karışımlar için kullanabileceğiniz değişik boylarda biberon çeşitlerine bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Biberon seçimi yaparken daha sağlıklı olmasını istiyorsanız cam biberonları tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz, biberonundan kendi kendine içebilecek kadar büyüdüğünde cam biberonlar tehlikeli olabilir. Bu zamanlar için de cam olmayan, kırılmaz biberon kullanmak gerekecektir. Silikon ve polikarbonat tasarımlı biberonlar bu ihtiyacınıza cevap verecektir.

Biberon temizliği için, uzun saplı, ucu fırçalı biberon temizleme fırçası kullanılması tavsiye edilir. Biberon temizleme fırçası, biberonun tüm bölgelerine ulaşarak herhangi bir kalıntı olmasını engeller. Bebeğinizin hijyeni için, biberonların her kullanımdan sonra mutlaka sıcak suyla temizlenmesi gerekmektedir.

Emme refleksi doğuştan gelir. Henüz anne karnındayken bebekler parmaklarını emebilirler. Emmek, bebekler için rahatlatıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir. Emzik, bu sebeple çok yaygın kullanılan bir üründür. Emzik, ağlayan bebekleri de susturabilen bir etkiye sahiptir. Kimi zaman oyalayıcı olarak da kullanılan emzik, uçak yolculuğundaki gibi basınç değişikliklerinde bebeğinizin kulağının basınçtan etkilenmesini de önler. Bebeklerin uykuya kolayca dalması için başvurulan en etkili yöntemlerden biri de emziktir. Emzik kullanımının kolaylaştırıcı etkilerinin yanında, fazla kullanım sebebiyle zararı da bulunmaktadır. Henüz hassas süt dişlerine sahip bebeklerde aşırı kullanım sonucu diş bozukluğuna sebep olur. Bu nedenle, kontrollü ve dikkatli kullanılması gerekir.

Bebek emziklerini ilk kullanmadan önce mutlaka önceden kaynatılmış suda en az 10 dakika bekletmeniz gerekir. Yeterince steril olduğuna emin olduktan sonra, soğumaya bırakın ve bebeğinize soğuduktan sonra verin. Emzik temizliği bebeğinizin mikrop kapmaması için oldukça önemlidir. Emzikte biriken bakteriler hastalıklara sebebiyet verebilir, bu nedenle her kullanım öncesi emziklerin de mutlaka temizlenmesi gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.