%20
Yeni
139,90 TL
111,90 TL
%20
Havale ile : TL   109,66
Carlson

Carlson Omega 3 1000 mg 50 Kapsül

Norveç üretimi yüksek değerli Omega 3 balık yağı
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (4)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Carlson Omega 3 1000 mg 50 Kapsül

  ​Derin denizlerde yaşayan balıklardan çıkarılan yağlar ile yapılmaktadır.

  Her bir kapsülünde 1 gram balık yağı bulunan Carlson Omega 3 1000 mg 50 Kapsül olarak paketlenmiştir.

  Her bir yumuşak jel kapsülün içeriği aşağıdaki şekildedir;

  Toplam Omega-3 Yağ Asitleri 600 mg

  EPA 300 mg

  DHA 200 mg

  Diğer Omega-3’ler 100 mg

  Kullanım Önerisi

  Yetişkinler için sabah, öğle, akşam 1' er kere olmak üzere, günde 3 kapsül yemeklerle birlikte alınması tavsiye edilmektedir.

  Esansiyel yağ türlerinden biri olan Omega 3 insan vücudunda üretilemez, dışarıdan gıda takviyesi olarak alınmaktadır.

  Tüm balıklarda Omega 3 yoğunluğu olduğu söylense de aksine tüm balıklar Omega 3 zenginliğine sahip değillerdir.

  Omega 3' ün Epa ve Dha değerleri yüksek olarak üretilmesi için derin deniz balıklarından elde edilmesi gerekmektedir.

  Omega 3, kalp, beyin, görme ve eklem sağlığını destekler, her 1 gram başına 2000 IU D3 vitamini ve 1100 mg Omega 3, Omega 3s, EPA ve DHA sağlar.

  "Maalesef ülkemiz denizlerindeki balıklarda istediğimiz takviyeyi sağlayacak miktarda DHA ve EPA bulunmamaktadır."

  Carlson Omega 3, balık yemeyen tüm yetişkin ve çocukların günlük Omega 3 yağ ihtiyacının karşılanmasına destek olarak yardımcı takviye sağlamaktadır.

  Carlson firması, ürünlerini, açık ve derin deniz balıklarını seçerek, tazeliğini koruyarak ve toksik atıklardan arındırarak hazırlar.

  Omega 3 yağ asitleri olan EPA ve DHA; kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

  DHA normal beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

  Yetişkinlerde faydalı etki günde 200 ile 500 mg arasında EPA ve DHA alındığında sağlanır.

  Carlson Omega 3 balık yağı kapsülünün hammaddesi Ançüez, Sardalya, Uskumru, Tilapia ve Basa balıklarının ürünleri ile bir araya getirilerek üretilmektedir.

  Omega 3 Yağ asitleri nedir ve gerçekten önemli midir?

  Omega 3, insan vücudu tarafından üretilemeyen fakat vücut fonksiyonları için kritik öneme sahip doymamış yağ asitleridir.

  Zihin sağlığının korunmasına, beyin fonksiyonlarının düzgün işlemesine, ciltteki yaşlanmaya karşı faydaları olduğuna dair bilimsel araştırmalar mevcuttur.

  Hatta beyin hücrelerimizdeki yağların %20’ si Omega 3 yağ asitlerinden oluşmaktadır.

  Bebeklerin zihinsel gelişimine, görme fonksiyonun iyileşmesine, çocukların ise okul başarılarının artmasında da faydası olmaktadır.


  Omega 3 içerisinde üç çeşit yağ asidi bulunmaktadır;

  Bunlardan ALA (Alfa Lionelik Asit) bitkilerde, EPA (Eikosapentaenoik Asit) ve DHA (Dokosaheksaenoik Asit) ise hayvansal besinlerde bulunur.

  Omega 3, vücut için gerekli olmasına rağmen vücutta üretilemeyen ve bu nedenle mutlaka dışarıdan alınması gereken yağ asitleridir.

  Öncelikli olarak balık yağının Omega 3 yağ asitleriyle aynı olmadığı bilinmelidir.

  Omega 3’ ler genelde balık yağından elde edilmektedir fakat 1 kapsül balık yağı tükettiğimizde aynı miktarda Omega 3 almış olmayız.

  Bu nedenle balık yağı alırken de EPA ve DHA oranı yüksek olan balık yağları tercih edilmelidir.

  Her balıkta aynı miktarda Omega 3 bulunmamaktadır. Özellikle soğuk suda yaşayan balıklarda, vücut ısılarını muhafaza etmeleri için bolca Omega 3 yağ asitleri bulunmaktadır.

  Anne sütü ise doğal bir Omega 3 kaynağıdır. Bu yüzden ilk 6 ay boyunca bebek sadece anne sütüyle beslenmelidir.

  www.turuncuecza.com olarak satış yaptığımız tüm ürünler % 100 olarak orijinal ve faturalı ürünlerdir. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan hiç bir ürün ilaç değildir.

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz. Sitemizde satılan ürünler reçete ile satılan İLAÇ DEĞİLDİR.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.