Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Diş Çıkarma Ürünleri

Bebeklerde diş çıkarma süreci hem bebek için hem de anne baba için sıkıntılı bir süreçtir. Bebeklerin ilk dişi genellikle 6. Ve 7. Ay dönemlerinde çıkmaya başlar. Bazı bebeklerin 3 veya 4 aylıkken de diş çıkardığı görüldüğü gibi, bazılarında bu süreç bir yaşından sonrasına sarkabilir.

Henüz kendini ifade edemeyen bebeklerin huysuz davranışlarının sebebini anlayamayan anneler için diş çıkarma süreci oldukça zor geçebilir. Bu yüzden diş çıkarma belirtilerinin bilinmesi, çözüm odaklı hareket edebilmeleri için anneler açısından oldukça önemlidir. Semptomlar bebekten bebeğe değişse de genelde bebekler bunlardan birkaçını tecrübe ederler. Bebeğinizin artan tükürük salgısı, huzursuzluğu, iştahsızlığı, uyku problemi, parmaklarını sürekli ağzına alması gibi davranışları, diş çıkarmaya başladığının belirtilerindendir. Bu belirtilere yüksek ateş, iltihaplanmaya bağlı olarak diş eti ağrıları, salya nedeniyle yanaklarda oluşan kızarıklık ve tahriş de eklenir. Diş çıkarma belirtileri ve şiddeti bebekten bebeğe değişiklik gösterir. Bebekte diş kaşıntısı sebebiyle her şeyi ısırma eğilimi görülebilir. Bebekler bu dönemde kendilerini oldukça huzursuz hissederler ve sürekli olarak rahatlatılmaya, yatıştırılmaya ihtiyaç duyarlar.

Diş çıkarma süreci bazen hem bebek hem anne için oldukça zor olabilir. Bu dönemde diş çıkarma ürünleri en büyük yardımcılarınızdan olacaktır. Bebeğinizin diş çıkarma dönemini daha kolay geçirebilmesi için bitkisel diş çıkarma jeli tercih edebilirsiniz.

Diş çıkarma jeli, bebeğinizin diş çıkarma döneminde meydana gelen ağrıyı ve huzursuzluğunu gidermeye yardımcı olan diş çıkarma ürünlerindendir. Bebeğinizin diş etinde meydana gelen ağrı ve acıyı uzaklaştırmak için diş jeli yardımıyla diş etini uyuşturarak bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Diş jeli aynı zamanda bebeğinizin diş etlerindeki şişlik ve diş eti iltihabının azalmasına da yardımcı olur. Diş etlerinin rahatlaması ve ağrısının azalması için, steril olmak koşulu ile parmağınıza küçük bir miktar diş çıkarma jeli alarak, bebeğinizin diş etlerine nazikçe sürebilirsiniz. Diş çıkarma jelini ince bir tabaka halinde sürün ve ağrılı bölgeye hafifçe masaj yapın. Bu uygulamanın bebeğinizi sakinleştirdiğini ve rahatlattığını göreceksiniz. Diş jelini yemeklerden sonra ve uykudan önce uygulayınız. Diş çıkarma jelinin yutulmasında ve emilmesinde sakınca yoktur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.