Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
1 2

Eklem ve kemik sağlığı

Güçlü ve sağlıklı kemikler vücut sağlığımız için önemlidir. Uzun yıllar eklem ve kemik sağlığını koruyabilmeniz için vücudunuz kalsiyum, magnezyum ve D vitaminine ihtiyaç duyar.

Eklem ağrıları aşamalı olarak yaşam kalitenizde düşüşe, hareket kabiliyetinizde sınırlanmalara, günlük faaliyetlerinizde zorlaşmalara sebep olur. İlerleyen yaşla beraber yoğun ağrılarla kendini gösteren eklem ve kemik rahatsızlıkları devam ettiğinde ileri derecede kemik ve eklem rahatsızlıklarına dönüşebilir. Bu durumları kontrol altına alabilecek tedaviler mevcut duruma bağlı olarak değişir.

İnsan iskeletinde ömür boyu süren yapım ve yıkım hali mevcuttur. Çocukluk ve gelişim çağında kemiklerdeki yapım faaliyetleri yıkımdan daha hızlıdır. Kemiklerde büyüme ve kalınlaşma görülür. 20`li yaşların ortasına kadar devam eden bu süreçle bedenimiz güçlü bir iskelet sistemine kavuşur. İskelet sistemimiz olgunluğa eriştikten sonra yapım ve yıkım faaliyetlerinde dengeli bir seyir gözlenir ve kemik kütlesi zirveye ulaşır. Ancak 40`lı yaşlardan itibaren kemik yoğunluğunda negatif yönde hareket başlar. Sağlığınızda hiçbir problem olmamasına rağmen kemikleriniz güçsüzleşmeye başlar. 50 yaşın üzerindeki her kadın ve erkek kemik kütlesinin yüzde 1 ile 3`ünü kaybederler. Yoğunluğunu kaybeden kemiklerde boşluklu bir yapı oluşur. Dolayısıyla boşluklu yapıya sahip kemikler kırılmalara daha açık konuma gelirler.

Kullanacağınız takviye ürünler; eklem ve kemik sağlığını korunmasına, bozulmuş dokuları yenilenmesine ve eklemlerin esnekliğini artırmanıza yardımcı olur.

Kalsiyum takviyesi ile kemiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kalsiyum takviyesi kıkırdaklardaki kireçlenmelerin de önüne geçer. Aldığınız kalsiyum ve magnezyum takviyeleri ile kemiklerinizdeki mineral yoğunluğunun artmasını sağlayabilirsiniz. Magnezyum eklem sorunlarıyla karşılaşma riskinizi düşürür.

Hamilelikte yaşanan fiziksel değişiklikler sebebiyle eklem ve kemik ağrıları sıkça dile getirilen sorunlar arasında yer alır. Bebeğin büyümesi ve annenin kilo alması dizler, ayaklar ya da diğer eklem bölgelerinde ağrılara sebep olur. Doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak alacağınız kalsiyum ve D vitamini takviyesi ağrılarınızı ortadan kaldıracaktır.

Menopoz sonrası kadınlarda kemik erimesi ve buna bağlı kemik kırıkları sıkça görülen sorunlar arasında yer alır. Yapılan bilimsel araştırmalar menopoz süresince alınan eklem ve kemik sağlığı takviye ürünlerinin kemik yoğunluğunu arttırdığını, kırılmaların azaldığını göstermiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.