Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Süt arttırıcı Çaylar ve İçecekler

Annelerimizin bize sunduğu dünyanın en besleyici ve mucizevi gıdası anne sütüdür. Emzirmek bebek üzerinde biyolojik ve psikolojik etkiye sahiptir. Bebeklerin anne sütü ile beslenmesi bağışıklıklarını güçlendirir. Annenin süt üretiminin yeterli ve nitelikli olması için beslenmeye dikkat etmek gerekir. Süt arttırıcı içecekler annenin süt üretimini arttırıcı yönde etki eder. Tamamen bitkisel içeriğe sahip, anne sütünü arttırıcı çaylar ve içecekler emziren anneler için en büyük desteği sunuyor.

Sütünüzün yeterli gelmediğini düşünüyorsanız süt arttırıcı çay ve içecekleri güvenle kullanabilirsiniz. Doğal içeriklerden oluşan süt arttırıcı çay ve içeceklerin herhangi bir yan etkisi yoktur. Süt arttırıcı çaylar ve içecekler vücutta süt yapıcı hormonları uyararak anne sütünün sağlıklı bir şekilde gelmesini sağlar. Süt miktarını arttırıcı özellikleri de vardır. Süt arttırıcı çaylarda bulunan rezene bitkisi, süt salınımı için gerekli hormonlar olan östrojen ve prolaktin üretimini arttırır. Süt arttırıcı çay ve içecekler anneye enerji verir, vitamin ve protein desteği sunar. Diğer bir bitki olan anason, iştahsızlığa iyi gelir. Mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür.

Aynı zamanda bitkisel içerikli süt arttırıcı içeceklerin etkisi süt yolu ile bebeklere geçerek bebeklerdeki gaz sancısı, uykusuzluk ve huzursuzluk gibi sorunları gidererek bebeğinizin sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Bebeklerin sindirim sistemi henüz yeterince gelişmediği için hassastır. Süt arttırıcı çay ve içeceklerdeki özel bileşenler sayesinde anne sütünden bebeğe geçen etken maddeler bebeği rahatlatır.

Süt arttırıcı çaylar ve  içecekler fiziksel olarak rahatlık sunar ve enerjinizi yükseltir. Süt üretiminde anahtar konumda olan oksitosin ve prolaktin stresten uzaklaştığınızda ve rahatladığınızda en yüksek seviyede salgılanır.


Günlük su tüketimi 2-2.5 litre olması gerekirken bu durum emziren annelerde 3- 3.5 litreye çıkmalıdır. Vücudun susuz kalması süt üretimini olumsuz yönde etkiler. Bol miktarda su tüketmek süt üretimi için temel olarak yapılması gerekendir. Süt artırıcı çaylar ve içecekler, içeriğindeki besinlere ek olarak su takviyesi ile anne sütünü artırmaya yardımcı olur. Emzirme döneminde düzenli kullanılan süt arttırıcı çay ve içecekler süt üretimini arttırır.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.