Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
1 2

Emzirme Ürünleri

Bebeği kucağa almadan önce başlayan ve sonrasında devam eden emzirme dönemi annelerin en kritik dönemlerinden biridir. Anneler bu süreci bir çok gıda takviyesi ile en hafif ve sağlıklı bir şekilde geçirmeyi hayal ederler.

Bebeklerinin sağlıklı gelişimi için anne sütü en önemli besin kaynağıdır. Anne sütü bebekler için besleyici, hastalıklara karşı koruyucu en değerli besindir.  Bebeğin sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için ilk altı ay mutlaka anne sütü alması gerekir. Yeni doğan bebekler iki saatte bir emzirilir. Anne, iki saatte bir bebeğini emzirme fırsatı oluşturamıyorsa, göğüs pompası ve süt saklama poşetleri yardımına yetişiyor. Göğüs pompasının temel fonksiyonu anne göğsünde sütü sağma işlemiyle bebeğin içimi için hazır hale getirmesidir. Göğüs pompası yardımıyla sağdığınız sütünüzü hijyenik bir şekilde süt saklama poşetlerinde sağlayabilirsiniz. Beslenme saati geldiğinde bebeğinize anne sütüyle beslenme fırsatı sunabilirsiniz.

Anne sütünü süt saklama poşetlerinde oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda 3 ay saklayabilirsiniz. Süt saklama poşetlerindeki çözülmüş anne sütünü açmadan buzdolabında 24 saat, açıldıktan sonra 12 saat aynı tazeliğinde, hijyenik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Anneler göğsündeki süt doluluğunu muhafaza edebilmek için göğüs pompası ile fazla sütünü, süt saklama poşetlerinde muhafaza ederek bebeklerinin besin ihtiyacını da sağlamış olacaklardır. Özellikle çalışan annelerin işte oldukları süre içerisinde bebeklerinin anne sütünden mahrum kalmaması için en iyi yöntemdir. Bebeğinin beslenme saatinde dışarıda olan ya da bebeği emebilecek kadar kuvvette olmayan prematüre dönemde göğüs pompası yardımıyla sağdığınız sütünüzü bebeğinize verebilirsiniz.


Tüm bunların yanı sıra annenin çok fazla sütü varsa, göğüslerde şişkinlik oluşuyorsa, bebek sütü tamamen ememiyorsa yine göğüs pompası yardımıyla fazla sütü sağarak göğüslerin rahatlaması sağlanabilir. Mastit durumunda göğsü rahatlatmak, bebeği emzirdikten sonra süt üretimini arttırmak ve annenin ilaç kullanması durumunda süt üretiminin devamlılığını sağlamak amacıyla da göğüs pompasının kullanılması gerektiği diğer durumlardır. Emzirme ürünlerine TuruncuEcza.com üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Unutmayın emzirme dönemlerindeki en önemli yatırımlardan biri göğüs pompası ve süt saklama poşetleridir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.