%13
Yeni
299,00 TL
259,90 TL
%13
Havale ile : TL   254,70
GC

GC Tooth Mousse Çilekli 40 gr

Koruyucu diş bakım kremi - Ücretsiz Kargo
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (4)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • GC Tooth Mousse Çilekli 40 gr

  Ürünümüzün son kullanma tarihi 01/2023' dir.

  Ürünümüz ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

  GC Tooth Mousse Diş jeli su bazlı, Kalsiyum ve Fosfat içerikli mineral artırıcı şekersiz bir kremdir. Süt proteini olan kazeinden üretilmiştir.

  GC Tooth Mousse Diş jeli kullanım alanları şu şekilde olmaktadır:

  * Yeni diş çıkaran bebekler için çürüklere karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.

  * GC Tooth Mousse Diş jeli çocuklarda çürük önleyici olarak kullanılmaktadır.

  * Ağız hijyeninin sağlanamadığı durumlarda, diş beyazlatma vb. işlemlerden sonra mineral dengeyi sağlamaya destek olur.

  * Diş hassasiyetinin azaltılmasına yardımcı olur.

  * GC Tooth Mousse Diş jeli hamilelerde ağız içi kalsiyum dengesindeki bozulmalara bağlı hassasiyetleri azaltmaya yardımcı olur.

  * Başlangıç aşamasındaki diş çürüğü ve beyaz leke yaralarına karşı korumaya destek olur.

  * GC Tooth Mousse Diş jeli kalsiyum ve Fosfat kaynağı olarak işlev görür ve aynı zamanda diş yüzeyine etkili minerallerin dağıtılması için çözücü bir yapı sağlar.

  Ürün ilaç değildir, tedavi amacıyla kullanılmaz.

  www.turuncuecza.com olarak satış yaptığımız tüm ürünler % 100 olarak orijinal ve faturalı ürünlerdir. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Sitemizde bulunan hiç bir ürün ilaç değildir.


  Kalsiyum ve Fosfat RECALDENT™ CPP-ACP içeren mineral artırıcı, şekersiz dental topikal krem.

  GC Tooth Mousse - Diş Çürüklere & Hassasiyete Koruma Sistemi, sütten elde edilmiş doğal proteinden yapılan Recaldent (CPP-ACP)’i içermektedir.

  Diş minesinde mineral kaybı oluşmasını engellemeye yardımcı olmakla birlikte gerekli mineral dağılımını da destekler. Açık denti tübüllerininin kapanmasını sağlayarak hassasiyeti minimum seviyelere indiremeye yardımcı olur.

  Antikaryojenik niteliği bulunmaktadır. Bu yapısı itibari ile ilk safhalardaki diş çürüğü ve leke problemlerinin engellenmesine yardımcı olur.

  Kullanım Alanları:

  • Ağız temizliğinin yetersiz kalması halinde,
  • Ağızda kuruluk hissiyatı sebebiyle mineral dağılımını destekelemek adına,
  • Tükürük salınımının artmasını desteklemek adına,
  • Diş beyazlatmayı ve diş taşı temizliğini desteklemeye,
  • Küretaj gibi müdahalelerin ardından mineral dağılımını desteklemeye,
  • Müdahale sonrası hassasiyeti azalmasına yardım etmeye,
  • Henüz ilk safhalarında olan diş lekelerinin seffalaşmasını desteklemeye,
  • Anne adaylarının ağız içinde kalsiyum eksikliğine bağlı baş gösteren hassasiyet durumlarını desteklemeye,
  • Çocukların olası çürük sorunlarına karşı yardımcı olması amacıyla tavsiye edilmektedir.

  GC Tooth Mousse hangi durumlara karşı yardımcı olur?

  • Dişte aşırı hassasiyet durumlarında,
  • Diş beyazlatma uygulamasından sonra,
  • Ağız kuruluğu durumlarında,
  • Gündelik aktivitelerin neden olduğu su kaybına bağlı diş problemlerinde,
  • Herhangi bir sebeple tel ya da braket kullanımında veyahut tel kullanımı yeni bırakıldığında,
  • Gebe bireylerde asit oranının dengelenmesinde,
  • Bebeklerin ilk diş çıkarma döneminde ve diş çürüklerine karşı muhafaza edilmesinde Tooth Mousse yardımcı bir üründür.

  Diş Beyazlatma Uygulamasının Ardından Kullanımı

  Diş beyazlatma işlemleri dişleri nihayetinde güzel bir görünüme kavuştursa da dentin tübüllerinin açılmasına sebebiyet vermektedır. Bunun yanında sık olarak dehidratasyonla da karşılaşılmaktadır. Açılan tübüller dentel sıvının yerinden oynamasına ve odontoblastların tetiklenerek hassasiyet problemlerinin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu açık tübüllerin kalsiyum ve fosfat ile desteklenmesini sağlayan Tooth Mousse, kısa sürede hassasiyet problemlerinden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Diş beyazlatma ve küretaj gibi dental müdahalelerinin ardından ağız içi mineral dengesinin düzenlenmesine ve ortaya çıkabilecek hassasiyet problemlerinin azaltımasına yardımcı olmaktadır. Ofis tipi diş beyazlatma işleminin ardından kişinin dişlerinin üzerine tooth mouse uygulanır ve 3 dakika kadar bekletilmesi sağlanır. Uygulamadan sonra kişi ağzını bol su yardımı ile üründen arındırması tavsiye edilir. Ancak GC Tooth Mousse ’un yutulması halinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kişiden 30 dakika boyunca herhangi bir besin tüketmemesi talep edilir. Ardından kişiye evde kullanılmak üzere GC Tooth Mousse verilir. Diş fırçalama işlemi esnasında flurolu diş macunu kullanılmasına ek olarak, 15 günlük bir süre zarfınca günde 2 defa Tooth Mousse uygulamasına devam etmesi önerilir. Böylelikle dişlerin daha beyaz ve estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

  Çocuklar İçin Kullanımı

  Erken dönem çocukluk çağı esnasında çürük ve başlangıç safhasıdaki çürük tedavilerinde, topikal fluor işlemleri, fissür örtücü ve benzeri dental işlemlere yardımcı olunması adına Tooth Mousse kullanımı tavsiye edilebilmektedir. Her gün 2 defa Flurolu diş macunuyla birlikte diş temizliğinin sağlanması ve yatmadan evvel diş üzerine GC Tooth Mousse uygulanması başlangıç safhasındaki diş çürüğünün önlenmesine ve dahi giderilmesine yardımcı olmaktadır.

  Yeni Süren Dişler İçin Kullanımı

  Diş, ağız içerisinde ilk görüldüğü vakit mine saturasyonu tam anlamıyla yerine oturmamış olacakır. Bu duruma bağlı olarak asit unsurlarına karşı gerektiği kadar savunma sağlanamayacaktır. Tükrük salgısında yüksek oranda kalsiyum ve fosfat barınması, diş saturasyonunu yükseltmek ile beraber meydana gelebilecek mineral kaybının geri kazanımına yardımcı olur. Yaş itibari ile ufaklıklarda diş fırçlama ve benzeri ağız temizliğinin idame ettirilmesi bir hayli güçtür. Bu süreçte inek sütünden imal edilen GC Tooth Mousse, süt dişlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır. Günde 2 defa diş üzerine hijyeni sağlanmış bir parmak yardımıyla sürülerek diş çürüklerinin engellenmesine yardımcı olunur. Bunun yanında ürüne hoş bir tat sağlaması adına çilek aroması da kullanılmaktadır. Bu sayede ufaklıkların ürünü kullanmakta zorluk çekmemesi amaçlanmaktadır.

  Gebe Bireyler İçin Kullanımı

  Gebelik süresince hormonal farklılıklara bağlı olarak tükürüğün tamponlanması kapasitesi düşmektedir. Ayrıca mide bulantısı ve reflu problemleri ağız içi pH oranının azalarak asit yoğunluklu bir ortam meydana gelmesine yol açmaktadır. İfade edilen bütün unsurlar gebelikte diş çürümesi oranını yüksek seviyelere taşımaktadır. Aksatılmadan kullanılacak olan GC Tooth Mousse tükürüğün tamponlama kapasitesinin yükseltilmesine ve erozyon, çürük gibi problemelere karşı dişlerin muhafaza edilmesine yardımcı olacaktır. Bu niteliklerinin yanında Str. Mutans’ın üremesini ve bakteri plağına yapışmasını engellemesi bakımından yenidoğan bebeklere oral yolla bakteri girişinin de azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Günde 2 defa fluorlu diş macunu yardımıyla dişler fırçalanır. Tooth Mousse, fırçalanan dişlere günlük 1 ya da 2 defa uygulanır.

  Kök Yüzeyi Açıklığının Giderilmesinde Kullanımı

  Pek çok faktöre bağlı olarak dişeti çekilmesinden dolayı kök yüzeyleri açıkta kalabilmektedir. Bu durum kök yüzey çürüğünün oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Aksatılmadan kullanılacak olan GC Tooth Mousse, açıkta duran kök yüzeyini Fosfat ve Kalsiyum ile destekler. Böylelikle tükürüğün tamponlama kapasitesi artış gösterir. Yatma saatinden evvel fluorlu diş macunuyla birlikte dişlerin fırçalanmasının ardından Tooth Mousse, temiz bir parmak ile beraber açıktaki kök yüzeyine uygulanır. Bu sayede diş hassasiyeti azaltılırken kök çürüğü problemlerinin önüne geçilmesine de yardımcı olur.

  Erozyon Durumu İçin Kullanımı

  Farklı unsurlara dayalı olarak ağzın asidik bir ortama bürünmesi halinde dişlerdeki aşınmaya “erozyon” adı verilmektedir. Erozyon, olumsuz beslenme alışkanlıklarından dolayı (örneğin; gazlı ve asitli içecek tüketimi.) ortaya çıkabileceği gibi reflu problemleri de erozyonu tetikleyebilmektedir.  Belirtilen kişilerde tükürüğün tamponlama kapasitesi düşecek ve Fosfat ve Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan aşınmalar baş gösterecektir. İfade edilen kişilere diş fırçalamanın yanında 28 gün boyunca GC Tooth Mousse kullanımı önerilmektedir. Ayrıca kişiden sağlıklı bir beslenme takvimine geçmesi talep edilmektedir. Bu sayede tükürüğün doğal tamponlama kapasitesine ulaşmasına yardımcı olunmaktadır.

  Özel Alaka Gerektiren Bireyler İçin Kullanımı

  Sık karşılaşılan beyaz çürük doku bozuklukları, sürekli tekrar eden hastalığı bulunan bireylerde ya da kemoterapi atlatmış bireylerde görülebilmektedir. Ağızda meydana gelen ülserasyonlar, kemoterapiden kaynaklanabilmektedir. Bu halde kişinin dişlerini fırçalaması güçleşecektir. Ek olarak alınan ilaçlar da diş çürüğü riskini artıracaktır. Günlük 2 veya 3 defa olmak üzere Fluorlu diş macunu ile dişlerin fırçalanmasının yanında klorhexidin gargarası uygulaması önerilmektedir. Bunlara ek olarak günlük 2 defa GC Tooth Mousse uygulaması da tavsiye edilmektedir. Tüm bu işlemler kemoterapi tedavisi esnasında diş çürüğünü engellerken ülserasyonların şiddetini de dindirmektedir. Engelli kişilerde, farklı problemlerden ötürü gerekli ağız temizliğinin sağlanması güçleşebilmektedir. Bunun yanında tükürüğün ağzın yan kısmından devamlı olarak akması halinde tükürüğün tamponlama kapasitesi düşmekte ve çürük tehdidi artmaktadır. Engelli bireylerde diş temizliğinin ardından diş üzerine temiz bir parmak yardımı ile Tooth Mousse sürülmesi çürüğün oluşma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

  Ortodonti Hastaları İçin Kullanımı

  Hareket halinde ve durağan ortodontik apereyler tartar birikimi bakımından uygun bir ortamdır. Çoğunlukla ortodontik tedavinin ardından braketlerin alınması ile açıkta kalan alanda ve etrafında beyaz doku bozuklukları gözlemlenebilmektedir. Ortondotik tedavi sırasında kişilere diş fırçalama gibi genel ağız temizliğine yardımcı niteliğinde Tooth Mousse uygulaması tavsiye edilmektedir. Tooth Mousse, tükürüğün tamponlama kapasitesini yükselterek olası çürüklerin önüne geçilmesine yardımcı olur. Ortodontik tedavinin ardından diş yüzeyinde braketleri sabitlemek amacı ile kullanılan kompozit kalıntıları görülebilir. Söz konusu kalıntılar minenin yansımasına kötü açıdan etki ederek dişin normalden daha donuk bir görünüme bürünmesine neden olacaktır. Diş yüzeyine 15 saniye civarı asit uygulaması gerçekleştirilerek bu kalıntılar daha rahat bir biçimde gözlemlenebilir. Diş üzerine polisaj gerçekleştirilmesinin ardından yeniden asit uygulaması yapılarak kalıntıların ne derece arındırıldığı tespit edilebilir. Şayet diş yüzeyinde kompozit kalıntıları bulunmuyor ise, söz konusu yüzeye GC Tooth Mousse sürülerek dişe parlaklık kazandırılmasına yardımcı olunur. Kişiye evde kullanılması üzere GC Tooth Mousse verilir ve 21 günlük bir süre zarfınca günde 1 defa olacak şekilde yatma saatinden evvel uygulaması tavsiye edilir.

  Xerostomia

  Farklı kronik problemler sonucunda tükürük akışının yeterli olamadığı hallerde kişinin ağız içi mineral düzeyinin dengelenmesi gerekmektedir. Bu hususta Tooth Mousse yardımcı olmaktadır. Her gün diş fırçalandıktan sonra günde 2 defa Tooth Mousse uygulaması haftada bir defa klorhexidin gel uygulaması ve fluor verniği uygulamaları kişide tükürüğün tamponlama kapasitesini yükselterek ağız kuruluğuna dayalı etkilerin minimum seviyeye indirgenmesine yardımcı olmaktadır.

  Kullanım Şekli

  Temizliği sağlanmış bir parmak ile birlikte nohut boyutlarında GC Tooth Mousse alınır. Ardından diş üzerine uygulanır. Dişin ürünü emebilmesi adına 2 dakika gibi bir süre tanınır. Bu süre zarfında ağız hiçbir şekilde çalkalanmamalı veyahut yıkanmamalıdır. Yarım saat boyunca herhangi bir besin tüketilmemelidir. Bir günde 2 defaya kadar kullanılabilmektedir. Bilhassa yatmadan evvel kullanımı önerilmektedir. Şayet ortondontik tedavi evresindetseniz Tooth Mousse tel ve braketlerin civarına sürülerek kullanılabilmektedir.

  Hangi Aralıklarla Kullanılır?

  Bu hususta en doğru yanıtı doktorunuz verecektir. Lakin çoğu halde sabah ve akşam diş fırçalama işleminin ardından kullanılmaktadır. Şayet beyazlatmanın ardından kullanımı talep ediliyor ise beyazlama işlemi sonrasında şayet ortodontik tedavi evresindeyken kullanılacak ise günlük 2 kez kullanımı tavsiye edilebilmektedir. Şayet devamlı ağız kuruluğu probleminde şikayetçi iseniz kullanım sıklığını artırabilirsiniz.

  Beyazlatmanın Ardından Kullanımı Sürdürmeli miyim?

  Beyazlatmanın ardından dişlerde kuru bir hissiyat duyulabilir. Bunun yanı sıra hassasiyet problemleri de baş gösterilebilir. Bu bağlamda diş beyazlatma işleminin ardından 7 gün süresince Tooth Mousse kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Yutulması Sakıncalı mıdır?

  Yutulması halinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. GC Tooth Mousse süt proteini kazeininden imal edilmektedir. Harici süt ürünleri peynir ve süt gibi bir tehdit unsuru değildir. Lakin süt proteinine alerjisi bulunan bireyler için kullanımı sakıncalıdır. Laktoz alerjisi bulunan bireylerin kullanımında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

  Yıkanması Gerekli midir?

  Mümkün mertebe diş üzerinde tutulması alınacak faydayı artıracaktır.

  GC Tooth Mousse Florid Barındırır mı?

  Barındırmaz. Şayet flor tedavisine gerek duyuluyor ise farklı bir flor tedavisine yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

  Bebek Bilgilendirme

  Bebeklerimiz ve onların sağlığı, biz ebeveynler için en önemli unsurdur. Doğduğu andan itibaren hemen her konuda büyük titizlik göstererek onların iyi olması için emek veriyoruz. Giyiminden, yemeğine, bakımından sağlığına kadar gerekli olan her detay anneleri fazlasıyla düşündürmektedir.

  Bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek, aradıkları ürünlere kolay ve hızlı yoldan ulaşmak anneler için oldukça önemlidir.

  Buradan yola çıkarak turuncuecza.com olarak biz, annelerin bebekleri için gerek duyduğu bebek bezi, ıslak mendil, cilt bakım, beslenme ve beslenme gereçleri, takviye edici gıda ve banyo gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tüm ürünlerle hizmet vermekteyiz. Elbette tüm ebeveynler için en önemli nokta aldıkları ürünün orijinalliği ve bebeklerinin sağlığına yararlı ürünler olmasıdır. Bu nedenle turuncuecza.com sitesinde bebek kategorisi içerisinde yer alan bütün ürünlerimiz %100 orijinal ve Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış ürünlerdir.

  Orijinal olmayan ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmayan hiçbir ürün sitemizde satılmamaktadır.

  Bebeklerimizin sağlığı bizler için de en önemli unsurdur. Bunun yanı sıra, özellikle bebek cilt bakım kategorisinde yer alan ürünlerimiz hipoalerjeniktir. Bebeklerimizin cildi oldukça hassas ve narindir. Bu yüzden cilt bakım ürünleri kullanırken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Hipoalerjenik olmayan bakım ürünleri bebeğinizin hassas cildini tahriş edebilir ve alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden turuncuecza.com bebek kategorisinde yer alan ve hipoalerjenik olan bakım ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  Bebeklerimizin vitamin ve mineral ihtiyaçları için gerekli takviye gıdaları yine turuncuecza.com sitemizde yer alan bebek vitaminleri kategorisinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

  Sitemizde yer alan vitaminlerin hiçbiri ilaç değildir ve asla tedavi edici özelliği bulunmamaktadır. Bunun haricinde bebeğinizin sağlığını korumak adına özellikle internet üzerinde ilaç adı altında satılan hiçbir ürünü doktorunuz tavsiye etmedikçe asla kullanmamızı önemle belirtmek isteriz. Sitemizde bulunan vitaminleri doktorunuza danışarak ve içeriğinde belirtilen miktarlarda kullanmaya özen göstererek bebeğiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bebeklerimizin normal beslenmeleri dışında vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

  Sitemizde yer alan bütün ürünlerin içeriği ve kullanımı hakkında gerekli açıklamalar ebeveynlerin bilgisine sunulmuştur. Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını turuncuecza.com sitemizden kolaylıkla temin edebilir,  takıldığınız ve sormak istediğiniz her konuda sitemiz üzerinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  www.turuncuecza.com olarak satış yaptığımız tüm ürünler % 100 olarak orijinal ve faturalı ürünlerdir. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan hiç bir ürün ilaç değildir.

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz. Sitemizde satılan ürünler reçete ile satılan İLAÇ DEĞİLDİR.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.