%25
69,50 TL
51,90 TL
%25
Havale ile : TL   50,86
Octamar

Octamar Omega 3 Şurup 100 ml

Omega 3 içeren gıda takviyesi
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (6)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Octamar Omega 3 Şurup 100 ml

  Çocuklar için özel olarak hazırlanan Octamar Omega 3; C, B1, B2, B3, B6, A, E, D3 vitaminlerinin yanı sıra Omega-3 yağ asitleri ve çinko içerir.

  Portakal tadındadır. İçeriğinde 8 ayrı vitamin mevcuttur.

  Octamar Kanada’nın balık yağı üretiminde dünyaca ünlü Ocean Nutrition Canada markası altında üretilmektedir.

  İçeriğinde;

  Demineralize su, Sıvı glikoz, Balık yağı, Portakal aroması, Vitamin C, Çinko sülfat monohidrat, Asitliği düzenleyici (Sitrik asit), Nikotinamid, Koruyucu (Sodyum benzoat), Kıvam arttırıcı (Ksantan gam), Emülgatör (Polisorbat 80), Vitamin E (DL-alfa-tokoferil asetat), Vitamin B2 (Riboflavin-5-fosfat sodyum), Vitamin A palmitat, Vitamin Bı (Tiamin monohidrat), Vitamin B6 (Piridoksin HCl), Vitamin D3 (Kolekalsiferol) bulunmaktadır.

  Octamar Vitamin Omega 3 Şurup nedir?

  Octamar Vitamin Omega 3 şurup 4 ile 10 yaş arasında çocukların kullanımına uygundur.

  Octamar Vitamin Omega içeriğinde 7 çeşit vitamin bulunmaktadır.

  Octamar Vitamin Omega çinko minareli ile desteklenmiştir.

  Kullanım Önerisi

  DHA için, aşağıdaki önerilen tüketim miktarlarından yaş grubuna göre uygun olanı dikkate alınır:

  » 4 ile 8 yaş arası grubu için 90 mg/gün

  » 9ile 13 yaş arası grubu için 120 mg/gün

  Her Şurup içeriği aşağıdaki şekildedir;

  Balık Yağı 200 mg

  Omega 3 yağ asitleri 120 mg

  EPA 80 mg

  DHA 40 mg

  Vitamin C 35 mg

  Çinko 6 mg

  Vitamin B3 16 mg

  Vitamin A 300 mcg

  Vitamin B2 1,4 mg

  Vitamin B1 1,1 mg

  Vitamin B6 0,7 mg

  Vitamin D 4 mcg

  İnsan vücudunda üretilmeyen omega 3 dışarıdan besinler yolu ile alınmaktadır.

  Omega-3 yağ asitleri derin deniz balıklarında bol miktarda bulunan doymamış yağ asitleridir.

  Balık yağı yapısında esansiyel yapıda olan Omega 3 yağ asitlerini (EPA ve DHA) bulundurur.

  Octamar Vitamin Omega 3, portakal aroması ve sıvı formu sayesinde çocuklarınızın içimini çok daha kolaylaştırmaktadır.

  Kullanılmadan önce çalkalanması önerilmektedir.

  Octamar Vitamin Omega 3 (C, B1, B2, B3, B6 vitaminleri) ve yağda çözünen vitaminler (A, E, D3 vitaminleri) bulundurmaktadır.

  A Vitamini; protein sentezi, büyüme ve gelişmede önemlidir. Görme fonksiyonunu sağlayan rodopsin yapımında rol alır. Bağışıklık sistemini destekler.

  Octamar Vitamin Omega 3 içeriğinde bulunan B grubu vitaminler çocuğunuzun iştahının düzenlenmesi, sindirim ve sinir sistemi ile cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur

  Octamar Vitamin Omega 3 D Vitamini; sağlıklı kemik ve diş yapısının oluşmasına yardımcı olmaktadır.

  Octamar Vitamin Omega 3 C Vitamini; Vücudun enfeksiyonlara karşı direncinin artmasına, diş etlerinin ve diş sağlığının korunmasına yardımcı olur.

  E Vitamini; Güçlü antioksidandır. Vücutta bulunan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

  Octamar Vitamin Omega 3 içeriğinde bulunan Çinko takviyesi zihinsel performans ve öğrenme artışında etkilidir.

  Octamar Vitamin Omega 3 büyüme ve cinsiyet organlarının gelişmesinde çinko önemli rol oynamaktadır.

  Omega 3 Yağ asitleri nedir ve gerçekten önemli midir?

  Omega 3, insan vücudu tarafından üretilemeyen fakat vücut fonksiyonları için kritik öneme sahip doymamış yağ asitleridir.

  Zihin sağlığının korunmasına, beyin fonksiyonlarının düzgün işlemesine, ciltteki yaşlanmaya karşı faydaları olduğuna dair bilimsel araştırmalar mevcuttur.

  Hatta beyin hücrelerimizdeki yağların %20’ si Omega 3 yağ asitlerinden oluşmaktadır.

  Bebeklerin zihinsel gelişimine, görme fonksiyonun iyileşmesine, çocukların ise okul başarılarının artmasında da faydası olmaktadır.

  Omega 3 içerisinde üç çeşit yağ asidi bulunmaktadır;

  Bunlardan ALA (Alfa Lionelik Asit) bitkilerde, EPA (Eikosapentaenoik Asit) ve DHA (Dokosaheksaenoik Asit) ise hayvansal besinlerde bulunur.

  Omega 3, vücut için gerekli olmasına rağmen vücutta üretilemeyen ve bu nedenle mutlaka dışarıdan alınması gereken yağ asitleridir.

  Öncelikli olarak balık yağının Omega 3 yağ asitleriyle aynı olmadığı bilinmelidir.

  Omega 3’ ler genelde balık yağından elde edilmektedir fakat 1 kapsül balık yağı tükettiğimizde aynı miktarda Omega 3 almış olmayız.

  Bu nedenle balık yağı alırken de EPA ve DHA oranı yüksek olan balık yağları tercih edilmelidir.

  Her balıkta aynı miktarda Omega 3 bulunmamaktadır. Özellikle soğuk suda yaşayan balıklarda, vücut ısılarını muhafaza etmeleri için bolca Omega 3 yağ asitleri bulunmaktadır.

  Anne sütü ise doğal bir Omega 3 kaynağıdır. Bu yüzden ilk 6 ay boyunca bebek sadece anne sütüyle beslenmelidir.

  www.turuncuecza.com olarak satış yaptığımız tüm ürünler % 100 olarak orijinal üründür. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm balık yağlarını gönül rahatlığı ile  tüketebilirsiniz.

  Sitemizde bulunan hiç bir ürün ilaç değildir , gıda takviyesidir.

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünlerle ilgili Sağlık Beyanı ve Ürün Bilgilendirmeleri Hakkında Önemli Uyarı

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. 
Tüm kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde ürünlerde yazılan açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelerden alınmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz. Sitemizde satılan ürünler reçete ile satılan İLAÇ DEĞİLDİR.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.