Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
1 2

Probiyotikler

Vücuda alınan tüm besinler ince bağırsaklarda en küçük yapı taşına kadar ayrılır. En küçük yapı taşına ayrılan besinler hücrelerin kullanımı için hazır hale gelir. Bağırsaklardaki herhangi bir problem sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Probiyotikler bağırsak sağlığını korumada önemli role sahiptir.  Probiyotikler bağırsaklardaki yararlı bakterileri artırır ve zararlı bakterilerin sayısını azaltırlar.

Daha sağlıklı bir vücut için yararlı bakterilerin kullanımı yüz yıllardır insanlığını gündeminde. Sağlık açısından faydalı canlılar olan probiyotikler, bağırsaktaki organizmaların doğal dengesini sağlar. Probiyotikler, farklı gıdaların sindiriminden, vücut için yararlı bazı maddelerin üretimine kadar çeşitli işlevlere sahiptirler.

Stres, yolculuk, sıvı tüketiminin azalması, iklim değişikliği, yenilen besinlerin değişimi, uzun süre hareketsiz kalmak sindirim sisteminizde dengenin bozulmasına sebep olabilir. Karın ağrısı, şişkinlik ve gaz sorunları kendini gösterebilir. Probiyotik kullanım bu belirtilerin azalması ve problemin ortadan kalkmasında önemli rol oynar. Bağırsakta azalan probiyotik sayısı dışarıdan alınan probiyotik takviyesiyle normal seviyeye getirilir ve bağırsağın sağlıklı bir şekilde çalışma devam etmesi sağlanır.

Yiyecek ve içeceklerdeki toksik maddeler önce probiyotikler tarafından temizlenir. Kanserojen faktörleri tanıyıp zararsız hale getirirler. Alerjen unsurları parçalar yok ederler.

Probiyotiklerin şeker ve kolesterolü dengeleyici, bağışıklığı destekleyici sağlık için son derece önemli rolleri vardır.

Hastalıklara karşı en etkili yöntem hastalığa yakalanmadan bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekten geçer. Probiyotikler tam olarak bu noktada yardımınıza yetişiyor. Probiyotikler, enfeksiyona ve antibiyotik kullanımına bağlı ishalin önlenmesinde kullanılabilir. İshale karşı iyileştirici etkiye sahip probiyotikler aynı zamanda bağırsak florasını düzenlediği için kabızlık sorununa karşı da çözüm sunar.

Hazmı kolaylaştırıcı, besin alerjilerini ve egzamayı önleyici, yaşlanmayı geciktirici, idrar yolları enfeksiyonlarını önleyici, kabızlığı tedavi edici, ishali önleyici ve tedavi edici özelliği bulunan probiyotiklerin bazı vitaminlerin sentezlenmesi, zararlı maddelerin kan dolaşımına geçişini engelleyici ve kanseri önleyici etkisi de vardır.

Ayrıca yapılan çalışmalarda düzenli probiyotik kullanımı ile psikolojik sıkıntı düzeyinde azalma görülmüştür. Uzun süreli probiyotik kullanımının stres ve kaygıyı azaltabileceği söyleniyor. Probiyotiklerin düzenli ve sürekli kullanımda daha etkili olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Tablet, kapsül ya da tek kullanımlık şaselerden size uygun olanına turuncuecza.com’dan ulaşabilirsiniz.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.