Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
1 2

Sindirim Sistemi Ürünleri

Sağlık problemlerinizin asıl sebebini görebilmek için bağırsaklarınıza daha fazla önem vermeniz gerekir. Ne yediğiniz, ne kadar yediğiniz, neyi neyle yediğiniz kadar hatta daha da önemlisi neleri nasıl hazmettiğinizdir.

Sindirim sisteminde esas görev bağırsaklardadır. Vücudunuz için gerekli besinlerin emilimi ve onları yeterince iyi hazmedebilme bağırsakların kontrolündedir. Hazım sürecine destek olmak sizi daha sağlıklı kılar.

Bağırsaklarımızda çok sayıda faydalı bakteri vardır. Bunların yerine getirdikleri başlıca görevler; bağışıklık sistemini desteklemek, belirli vitaminleri sentezlemek ve lifleri kısa zincirli yağ asitlerine dönüştürmektir. Vücuda alınan probiyotikler faydalı bakterilerin sayısının artmasını sağlar. Probiyotikler doğru miktarda tüketildiğinde yarar sağlayan mikroorganizmalardır. Yoğurt, kefir lahana turşusu gibi doğal besinlerden karşılanabildiği gibi “takviye gıda” formunda da tüketilebilir.

Hareketsiz hayat, stres, beslenme şekli ya da bazı ilaçlar zaman zaman kabızlık sebebi olabilir. Birçok kişinin karşı karşıya kaldığı bu sorun, yaşam kalitesini düşürmektedir. Normalden daha sık görülen gevşek bağırsak hareketleri olarak bilinen ishal, bir diğer bağırsak sorunudur. Antibiyotik kullanımı, enfeksiyon ve mide zehirlenmesi ishalin yaygın olarak görülen sebepleridir. Probiyotikler içinde bulunan bakteri, çeşidine göre ishal, kabızlık ya da gaz sorununa çözüm oluyor.  

Bağırsaktaki bakteri dengesinin etkili olduğu bir diğer konu, kilo. Kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için de probiyotik takviyesinden yararlanılabilir. Yapılan çalışmalar bazı bakteri türlerinin bağırsaktaki yağ emilimi ve kalori miktarını azaltabileceğini gösteriyor. Bağırsak bakterilerinin sağlıklı bir denge yakalanmasına yardımcı olacağı, göbek yağı ve kiloda azalma bulgular arasında yer alıyor.

Beyin ve bağırsak sağlığı da birbiriyle ilişkilidir. Probiyotik takviyesi kaygı, üzüntü depresyon gibi belirtileri azaltarak zihin sağlığınıza da katkıda bulunur.

Bazı probiyotik takviyeleri kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kan basıncında düşürücü etki gösterir. 8 haftadan uzun süren tedavilerde kalp sağlığı üzerinde anlamlı etkiler gösterdiği yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Probiyotiğin gücü koloni oluşturan birimlerin (CFU) ile belirleniyor. CFU değerindeki artış probiyotiğin daha etkili sonuç vermesini sağlar.

Sindirim sistemi ürünlerini flakonlara ayrılmış ya da şase formda Turuncuecza.com’da bulabilirsiniz. Dilediğiniz her yere kolayca taşınabilir. Kullanımı kolaydır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.