Toplam 307 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 20

Vitaminler ve Mineraller

Hepimiz sağlıklı ve uzun bir hayat isteriz. Sağlıklı ve uzun bir hayat için vücudumuzun biyolojik fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için bir takım ihtiyaçları vardır. Vücudumuzun fonksiyonlarını düzenli ve eksiksiz yerine getirebilmesi için vitamin ve minerallere gereksinim duyarız.

Hastalıkta, gelişim çağında, fiziksel ve zihinsel olarak yoğun geçirilen dönemlerde, hamilelik gibi durumlarda vitamin ve mineral desteğine ihtiyaç duyulur. Vücudunuzda sürekli bir yorgunluk, halsizlik ve iştahsızlık olduğu zaman, yorucu iş temposu, seyahat ya da sınav dönemi gibi yoğun günlerde vücudunuzun sağlıklı ve verimli bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmesi için vitamin ve mineral takviyesi ile kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Sağlığın korunması için gerekli olan vitaminler besin yolu ile karşılanabilse de tüm vitaminleri içeren bir besin yoktur. Vitamin ve mineraller kategorisinden multi vitaminlere ya da spesifik olarak aradığınız bir vitamin çeşidine turuncuecza.com farklıyla güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz. Vitaminler, kalp sağlığını koruma, sindirim sorunlarını azaltma, bağışıklık sistemini güçlendirme, kan şekerini düşürme gibi pek çok fayda sağlarken; eksiklikleri durumunda vücutta farklı rahatsızlıklar gözlenmeye başlar. Vitaminlerin çok küçük bir kısmı vücutta sentezlenir, önemli bir çoğunluğu dışarıdan alınır. Besin yoluyla alınamayan vitaminleri takviyelerle almak gerekir.

Vücudumuzun kimyasal dengesini koruyabilmek çeşitli minerallere bağlıdır. Bebek, çocuk, yetişkin, emzirme dönemindeki annelerde ve hamilelerde farklı oranlarda bulunması gereken mineraller, sağlam kemik ve diş yapısı, yapı taşımız olan hücrelerin korunması, sağlıklı bir cilt yapısı, kas, kan ve sinir hücrelerine kadar pek çok alanda gereksinim duyduğumuz mineraller, düzenli olarak alınması gereken takviye gıdalardır. Hamilelik, emzirme ve menopoz döneminde demir ve kalsiyum ihtiyacı artar. Anne ve bebeğin sağlığı için bu minerallerin takviyesi önemlidir. Yaşlılar için kalsiyum, magnezyum kombinasyonları kemik sağlığı için gereklidir.

Yeterli ve dengeli beslenemediğiniz dönemlerde, düşük enerjili diyet yaptığınızda, uzun süreli ilaç tedavilerinde, besin alımını engelleyen alerjik hastalığınız varsa, vejetaryenseniz, diyaliz tedavisi görüyorsanız vitamin ve mineral takviyesine olan ihtiyacınız artabilir.

Aldığınız vitamin ve mineral takviyesi ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, kronik yorgunluğu ortadan kaldırabilir, yaşlılığın olumsuz etkilerini azaltabilir, enfeksiyon ve başka sebeplere bağlı hastalıkların olumsuz etkilerini azaltabilir ve çocukluk döneminde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Takviye Edici Besin Destek Gıdaları Hakkında Önemli Uyarılar

Besin destek ve takviye edici gıdalar İLAÇ DEĞİLDİR. Turuncuecza.com aracılığı ile satılan besin destek ürünleri, bitkisel, hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır ve İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar günlük, normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdaların kullanılması hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında güvenli olmayabilir bu gibi durumlarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayınız. Sitemizin içerisinde ve/veya ürün açıklamalarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dikkat! Önemli Uyarı
Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Çocukların ulaşamayacağı, ışıktan uzak, oda sıcaklığındaki koşullarında saklayınız. Herhangi bir hastalığınız nedeni ile kullandığınız ilaçlar ile takviye edici besin destek ürünleri arasında ciddi etkileşimler olabilir. Bu nedenle zarar görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi almak için mutlaka doktor ve/veya eczacınıza danışınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.